ssl چیست

Http چیست؟

اچ تی تی پی مخفف کلمه Hypertext Transfer Protocol به معنی پروتکل انتقال ابر متنی میباشد. به عبارت ساده تر http مجموعه ای از قوانین و شرایط برای انتقال فایل ها شامل متن، تصویر، صدا، ویدئو، و دیگر فایل های رسانه ای است. به محض باز کردن مرورگر شما به صورت اتوماتیک برای باز کردن وب سایت از پروتکل http استفاده میکنید.

امنیت دریافت در بستر پروتکل http کاملا بر عهده دریافت کننده میباشد. این به این منظور میباشد که تمامی اطلاعت رد و بدل شده در http میتواند ناامن باشد. زمانی که در مرورگر درخواستی ثبت میشود ( در آدرس بار مرورگر مقداری وارد شود ) درخواست شما به سمت سرور ارسال و داده هایی دریافت میگردد که به شما نمایش داده میشود و یا دانلودی انجام میشود.
ارتباط بین کلاینت (شما) و سرور معمولا در بستر پورت پیش فرض ۸۰ انجام میشود. آخرین ورژن ارائه شده برای این پروتکل HTTP 1.1 میباشد.

خداحافظی با Http

با آپدیت هایی که مرورگر ها و از آن مهم تر گوگل انجام داده است پروتکل امن HttpS برای گوگل اهمیت بیشتری دارد. در نتیجه وب سایت هایی که از بستر امن HttpS استفاده میکنند در گوگل رتبه های بهتری خواهند داشت و همچنین در مرورگر هم به جای مهر ناامن مهر امن را دریافت میکنند.

Https چیست؟

پروتکل HTTPS که خلاصه شده  Hypertext Transfer Protocol Secure به معنای پروتکل امن انتقال ابر متن است. به زبان ساده تر میتوان با استفاده از این پروتکل امنیت بیشتری را در انتقال اطلاعات داشته باشیم.

برای استفاده از این بستر امن باید از یک گواهی SSL استفاده کنید تا یک لایه‌ی امنیتی در اتصال بین وب‌سرور و مرورگر وب ایجاد شود.

SSL چیست؟

SSL در لغت خلاصه شده کلمه Secure Socket Layer میباشد. در اصطلاح به سیستم امن و رمزی انتقال داده گفته میشود، ssl را ابتدا در تاریخ ۱۹۹۶ میلادی شرکت Netscape، به منظور نقل و انتقال امن و رمزی اطلاعات ایجاد نمود و در حال حاضر همه مرورگرهای استاندارد مانند فایر‌فاکس، اینترنت اکسپلورر، اپرا، گوگل کروم و سافاری از آن پشتیبانی میکنند. همچنین شرکت هایی وجود دارند که این گواهی نامه را ارائه میکنند.

سیووب SSL چیست توضیح اس اس ال٬ سیووب٬اس اس ال٬ SSL چیست
admin 21212
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت