هاست چیست

سیووب > دسته‌بندی نشده  > هاست چیست
هاست چیست

هاست چیست

هاست چیست؟

وقتی می‌خواهید اقدام به ساخت و طراحی ساخت کنید، به احتمال زیاد کلمۀ هاست یا میزبانی وب به گوشتان بخورد. چرا که هاست یکی از پیش‌نیاز‌های اصلی برای ساخت وب‌سایت است و قطعاً شناخت درست آن می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کند. اما هاست دقیقاً چیست؟

برای اینکه بهتر و راحت‌تر بتوانید متوجه معنی هاست شوید، بد نیست وب سایت شما را با یک مغازه مقایسه کنیم.

وب‌سایت شما دارای اطلاعات زیادی از قبیل متن و جدول و انواع تصاویر و غیره است. با ذخیره کردن تمام اطلاعات در یک فضای اینترنتی تمام اطلاعات شما محفوظ است و هر زمان و هر مکانی که کاربری بخواهد از سایت شما بازدید کند با وارد کردن آدرس دامنه شما وارد سایت شما شود. ( اگر نمیدانید دامنه چیست، پیشنهاد میکنیم به مقالهی ما سر بزنید.) ما به این فضای اینترنتی برای ذخیره اطلاعات سایت می‌گو‌ییم هاست.

یک مغازه میوه‌فروشی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که دامنه‌ها شامل دو قسمت هستند:

۱- فضای مغازه شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا کفاف محصولات شما را بدهد.

۲- باید محله مغازه فروشی شما در جایی باشد که هرکس به میوه‌های تازه نیاز داشته باشد، به راحتی شما را پیدا کند.

۳- باید مطمئن شوید که مغازه شما از لحاظ امنیت تأمین باشد.

هاست خوب نیز دقیقاً همین ویژگی‌ها را دارد

یک هاست خوب باید همیشه در دسترس کاربران باشد و نباید دائما قطعی داشته باشد.
هاست ما باید پرسرعت باشد تا کاربران بدون معطلی از سایت شما بازدید کنند.
امنیت هاست بسیار مهم است و باید در مقابل حملات اینترنتی مقاوم باشد.
پشتیبانی خوب و دایم یکی از مهمترین معیار‌های هاست خوب است.
هاست شما باید امکان پشتیبان‌گیری یا Backup را داشته باشد.
هزینه استفاده از هاست برای شما مناسب و اقتصادی باشد.
باید بدانید که یک هاست خوب باید هزینه‌های زیادی را متحمل شود تا به یک هاست خوب تبدیل شود. هزینه‌های نگهداری و امنیت مرکز‌های ذخیره سازی ارزان نیست. پس شما برای اینکه از این خدمات برای وب ‌سایت خود استفاده کنید ، باید هزینه‌ای را متقبل شوید. بسیاری از شرکت‌ها وعده ی هاستی ارزان و حتی رایگان را به شما می‌دهند.
این ارزانی بی‌دلیل نیست و ممکن است بر روی کیفیت سایت شما تاثیر منفی بگذارد. پس همیشه یادتان باشد که یک انتخاب آگاهانه بسیار مهم‌تر از یک هاست رایگان با آینده‌ی نامعلوم است.

اصطلاحاتی که در زمینۀ هاست باید بشناسید

فضای هاست (Disk Space): حجمی که در اختیار شما قرار میگیرد تا بتوانید فایلهای سایت، ایمیل ها و دیتابیس خود را روی آن آپلود نمایید فضای هاست گفته می شود. فضای هاست مانند حجم هارد دیسک کامپیوتر یا کارت حافظه موبایل شما است و هر چقدر حجم بیشتری داشته باشد شما اطلاعات بیشتری می توانید روی آن آپلود نمایید.

پهنای باند (Bandwidth): فرض کنید قبل از اینکه بازدیدکنندگان از سایت شما بازدید کنند ، وارد یک چهارراه می‌شوند. هرچه در این چهارراه ترافیک کمتری باشد، کاربران سریع‌تر می‌توانند سایت شما را باز کنند. این ترافیک همان پهنای باند هاست شما است. اگر می‌خواهید چند کاربر به صورت همزمان محتوای سایت شما را مشاهده کنند و مشکلی از بابت دیدن محتوای سایت نداشته باشند، باید پهنای باند شما زیاد باشد.

ما در این مقاله سیر تا پیاز هاست و میزبانی وب را به شما آموزش دادیم و اصطلاحات لازم در این زمینه را بررسی کردیم. در آخر باید بدانید که قبل از انتخاب هاست ابتدا باید بدانید هدف از ایجاد وب‌سایت‌ شما چیست و سپس شروع به انتخاب و خرید هوشمندانه هاست کنید. همچنین باید بدانید که انتخاب یک هاست خوب با ویژگی‌هایی که به شما گفتیم امری بسیار ضروری است زیرا در بسیاری موارد علت کندی یا عدم نمایش سایت شما در نتایج جستجوی کاربران می‌تواند نتیجه انتخاب یک هاست بد باشد.

سیووب هاست چیست هاست چیست هاست سیووب توضیح هاست
admin 21212
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت